Politika

MISTERIJA: Nestao čovek koji je otkrio istinu o Srebrenici

Objavljeno: 02.07.2015 | 10:42Izvor: Kurir

Aleksander Dorin, autor dela „Srebrenica - kako se zaista desilo“ gde tvrdi da vojnici RS nisu ubili 7.000 civila, već da je stradalo 2.000 vojnika BiH, odveden iz stana. Mesto gde je živeo je opustošeno - izvađen je parket, potpuno rastureni štokovi od vrata, demoliran nameštaj

BEOGRAD - Autor i novinar srpskog porekla Aleksander Dorin, poznat po brojnim studijama koje pobijaju zvaničnu verziju o događajima u Srebrenici iz 1995. godine - da je Vojska RS ubila 7.000 civila, odveden je iz svog stana u Bazelu 17. juna pod još nerazjašnjenim okolnostima.

Naime, izdavačka kuća „Ahriman pablišing haus“, koja je objavila Dorinovu knjigu „Srebrenica - kako se zaista zbilo“, postavila je na svoj internet sajt obaveštenje da su švajcarske vlasti uhapsile ovog autora i da se on i dalje nalazi u pritvoru, ali ne znaju gde i ne mogu da stupe u kontakt s njim.
- Saznali smo nedavno da su našeg autora Aleksandera Dorina švajcarske vlasti uhapsile pre deset dana i da se on od tada nalazi u zatvorskoj jedinici u Bazelu.

Uhapsila ga vlada

Vlasti nisu dale nikakve informacije u vezi sa Dorinovim hapšenjem, a mi do sada nismo uspeli da stupimo u kontakt s njim. Jedino što znamo jeste da je Aleksandar Dorin odbio pomoć advokata kog mu je dodelio sud - naveli su u ovoj izdavačkoj kući i dodali da su priče koje su se pojavile u medijima, da su Dorina kidnapovale tajne službe, u stvari samo fantazije čija je uloga da zaštite prave krivce - „pristalice potpuno zavisne, vazalne vlade“.

Inače, pravo ime Aleksandera Dorina, koji živi u Bazelu i poseduje švajcarsko državljanstvo, jeste Boris Krljić. On je poznat po tome što je u svojoj knjizi negirao masakr u Srebrenici, tvrdeći da nije tačno da je ubijeno između 7.000 i 8.000 ljudi, već da je stradalo oko 2.000 vojnika armije BiH. Ubistva civila, kako tvrdi, nije bilo.

Dorin je u januaru 2014. izjavio i da je Zoran Jovanović, koautor njegove poslednje knjige o Srebrenici, umro 13. jula 2013, samo desetak časova pošto mu je javio da je uspeo da otkupi dva snimka koja u znatnoj meri ruše mit o Srebrenici.


Pratite najnovije vesti putem naše Facebook stranice, Twitter-a ili preko Android aplikcije na vašim telefonima.

  Facebook Komentari
Pratite nas na facebook-u