Tenis

DA SE ZNA KO JE BOG VIMBLDONA: Đoković na Ivanjdan slomio Andersona!

Objavljeno: 07.07.2015 | 17:41Izvor: Telegraf.rs

Novak u sredu igra protiv Marina Čilića za ulazak u polufinale

Uspeo je! Najbolji teniser sveta Novak Đoković je posle dva dana obezbedio plasman u četvrtfinale Vimbldona, nakon što je savladao upornog Južnoafrikanca Kevina Andersona.

Peti set je zbog mraka odigran u utorak, i posle 16 i po sati dvojica tenisera izašli su na teren – odlučujući set Đoković je osvojio rezultatom 7:5.

Dakle, Đoković – Anderson: 6:7, 6:7, 6:1, 6:4, 7:5.

– Ovo mi je bio jedan od najtežih mečeva na Vimbldonu. Anderson servira sjajno, pokušavao sam da iskoristim svoje šanse, ali njih zaista nije bilo. Igrali smo kvalitetan peti set. Uspeo sam da se vratim, i to mi daje samopouzdanje. Najvažnije je da idem dalje. Želim da mu čestitam na neverovatnom meču, i on je zaslužio pobedu – rekao je Nole posle pobede.

– Na kraju je dobro što sam morao da igram još koji sat, ali svakako da je bilo izuzetno teško.

Đoković igra duel 1/4 finala sa Hrvatom Marinom Čilićem.

Iako je meč trebalo da počne u 14 časova, on je odložen ponovo zbog kiše. Prekid je trajao gotovo pola sata.

Naš teniser je napravio brejk u najboljem mogućem momentu, nakon što je servirao za ostanak u meču – Đoković je uspeo da iskoristi to što se Anderson nije snašao pod pritiskom – iako je na meču zabeležio čak 40 aseva, u ključnim momentima za njega napravio je dve duple servis greške. Ove šanse nije smeo Nole da propusti, pa je uspeo da napravi brejk.

Da najboljem teniseru sveta nimalo nije bilo lako pokazuje i to da je morao da spasava dve brejk prilike u četvrtom gemu.

Parovi četvrtfinala Vimbldona:

Đoković – Čilić
Federer – Simon
Mari – Pospišil
Vavrinka – Gaske

Ukoliko Đoković uspe da pobedi Čilića, protivnik bi mu bio pobednik duela Vavrinka – Gaske.

Pratite najnovije vesti putem naše Facebook stranice, Twitter-a ili preko Android aplikcije na vašim telefonima.