Ostali sportovi

VIKTOR NEMEŠ ŠAMPION PLANETE: Srpski rvač u finalu pobedio branioca titule i osvojio zlato na SP u Francuskoj

Objavljeno: 21.08.2017 | 21:23Izvor: Kurir

Srpski rvač Viktor Nemeš osvojio je zlatnu medalju na Svetskom prvenstvu u Francuskoj.

Srpski rvač Viktor Nemeš u finalu Svetskog prvenstva grčko-rimskim stilom, u kategoriji do 75 kilograma, osvojio je zlatnu medalju pošto je bio bolji od Rusa Aleksandra Čekirkina (4:1).

Na samom početku borbe Nemešu je pukla arkada te je morala da reaguje lekarska služba koja mu je zavila glavu, nakon čega je meč nastavljen.

Nemeš je na putu do finala savladao Iranca Saida Morada Abdvalija, Kazahstanca Maksata Jerežepova, Jermena Karapeta Čalhana i u polufinalu Belorusa Kazbeka Kiolu, ubedljivo 7:0.

Pratite najnovije vesti putem naše Facebook stranice, Twitter-a ili preko Android aplikcije na vašim telefonima.