Tenis

NOVAK I VIKTOR GAZE! Srpski dubl eliminisao branioce titule za četvrtfinale

Objavljeno: 14.03.2017 | 09:08Izvor: medio.rs

Srpski teniseri Novak Ðoković i Viktor Troicki plasirali su se u četvrtfinale dubla na mastersu u Indijan Velsu, pošto su u drugom kolu eliminisali prve nosioce i branioce titule Francuze Pjera Erbera i Nikolu Maua 5:7, 6:1, 11:9

Meč je trajao 86 minuta, a u borbi za polufinale Ðoković i Troicki igraće protiv šestih nosilaca Južnoafrikanca Ravena Klasena i Amerikanca Radživa Rama, koji su bili bolji od Australijanca Bernarda Tomića i Španca Rafaela Nadala 3:6, 7:6, 11:9.

Francuzi su meč započeli brejkom, Novak i Viktor uspeli da izjednače rezultat na 5:5, da bi na kraju ipak Erber i Mau vezali dva gema i tako osvojili prvi set.

Ali, odmah su uzvratili Srbi i u drugom setu rivalima prepustii samo jedan gem i izborili super taj-brejk. Mau i Erber su bolje počeli, ali su se Novak i Viktor brzo konsolidovali, napravili novi preokret i realizovali prvu meč loptu za pobedu od 2:1.

Turnir u Indijan Velsu igra se za ukupni nagradni fond od 6.993.450 dolara.