PREUZMITE medio.rs ANDROID APLIKACIJU

FINALE ZA ZABORAV! Nervozni Đoković poklonio Mariju titulu Rima za rođendan

Objavljeno: 15.05.2016 19:22Izvor: Telegraf.rs

Britanski teniser stigao do desete pobede u duelu sa najboljim igračem sveta

Novak Đoković izgubio je od Endija Marija u finalu Rima 3:6, 3:6, koje treba što pre da zaboravi. Pogotovo jer za sedam dana počinje Rolan Garos.

MEČ LOPTA

Prosto, Mari je bio od početka do kraja bio agresivniji, koncentrisaniji i očigledno željniji da pobedi, i to posle samo sat i 37 minuta igre.

Nekarakteristično za Novaka, ostala je nervoza od duela sa Keijem Nišikorijem, verovatno zbog toga što nije mogao da pruži sve najbolje od sebe zbog kiše koja je padala na momente, i uticala na teren i loptice.

– Nije j***no sigurno da se igra. U poslednja tri gema sam tri puta mogao da izvrnem zglob, a vi to ignorišete – rekao je Novak sudiji Štajneru u drugom setu.

View image on Twitter

Bilo kako bilo, Marijevi udarci bili su jači, bolji, manje je grešio i koristio što je Novak bio van ritma, pogotovo u prvom setu.

Na prvi servis u prvom setu Britanac nije izgubio niti jedan poen. Od početka je Đokovića stavio u podređen položaj, i uspeo da stigne do brejka.

Iako je Novak u drugom setu zaigrao dosta bolje, opet nije to bilo dovoljno da se nadigra sve uporniji Britanac.

Treći reket sveta revanširao se Ðokoviću za poraz u Madridu, takođe na šljaci, pre sedam dana i smanjio prednost u međusobnom skoru na 23-10.

Ujedno, Britanac je zabeležio najbrži trijumf protiv Ðokovića i stekao samopouzdanje pred početak Rolan Garosa.

Mariju je trofej u Rimu tek prvi ove godine, 36. u karijeri i ukupno 11. masters.

Masters u Rimu igrao se za nagradni fond od 2,4 miliona evra.