PREUZMITE medio.rs ANDROID APLIKACIJU

BLAMAŽA SRPSKE TENISERKE: Jelena Janković poražena u prvom kolu Rolan Garosa od 111. igračice sveta!

Objavljeno: 24.05.2016 14:16Izvor: Kurir

Srpska teniserka Jelena Janković eliminisana je u prvom kolu Rolan Garosa.

Jankovićeva je u prvom kolu eliminisana od Nemice Tatjane Marije 2:1, po setovima 6:3, 3:6, 6:3.

Jankovićeva je 26, a Marija 111. teniserka sveta. Ovo je bio njihov drugi međusobni duel, a prva pobeda nemačke teniserke.

Meč je trajao 145 minuta, a Nemica će u drugom kolu igrati protiv Francuskinje Aliz Korne. Otvoreni šampionat Francuske igra se za ukupni nagradni fond od 32 miliona evra.

Nemačka teniserka je dobro ušla u prvi set i povela 5:0. Jankovićeva je uspela da smanji na 5:3, ali je Marija dobila prvi set 6:3. Obe teniserke su dobro ušle u drugi set, a Jankovićeva je odlučujući brejk napravila u šestom gemu i povela 4:2. Naša teniserka je zadržala prednost i rezultatom 6:3 izjednačila u setovima.

Velika borba viđena je u trećem setu. Jankovićeva je vodila 3:2 uz brejk prednosti, ali je pala u dozvolila je protivnici da osvoji četiri gema i da dođe do pobede.