PREUZMITE medio.rs ANDROID APLIKACIJU

ZA NAS STE ZLATNE: Odbojkašice donele Srbiji olimpijsko srebro

Objavljeno: 21.08.2016 09:56Izvor: Kurir

Ženska odbojkaška reprezentacija Srbije osvojila je treću srebrnu medalju za našu zemlju na Olimpijskim igrama u Rio de Žaneiru, pošto je u finalu poražena od Kine 1:3

• rio 2016, odbojka, finale, olimpijske igre, srbija, kina, foto Dado Đilas

Po setovima je bilo (25:19, 17:25, 22:25, 23:25).

To je prva olimpijska medalja za srpsku žensku odbojku.

Kineskinje su, na drugoj strani, po treći put postale olimpijske šampionke.

Najefikasnija u reprezentaciji Srbije bila je Tijana Bošković sa 21 poenom, Milena Rašić je poentirala deset puta, dok su Tijana Malešević i Brankica Mihajlović upisale po devet poena.

Kinu je do pobede predvodila Ting Žu sa 24 poena.

Izabranice Zorana Terzića su odigrale odličan prvi set i igrom podsetile na utakmice četvrfinala i polufinala, ali i na meč u grupi protiv Kine koji su dobile sa ubedljivih 3:0.Kineskinje su, medjutim, potom zaigrale gotovo bez greške i preokrenule rezultat.

Na početku meča vodila se izjednačena borba, ali odbojkašice Srbije vrlo brzo stigle do pet poena prednosti (12:7) i tu prednost nisu ispuštale do kraja prvog seta.

Drugi set je bio potpuno druga priča, pošto su u tom delu igre Kineskinje bile te koje su diktirale ritam. Odbojašicama Srbije u tim momentima ništa nije polazilo za rukom, imale su problema s prijemom i nikako nisu uspevale da povežu nekoliko dobrih napada.Kina je u jednom momentu imala i osam poena prednosti (18:10), pa je, na kraju, bez puno problema privela set kraju i izjednačila na 1:1.

Na početku trećeg seta bilo je neizvesno, odbojkašicama Srbije je proradio napad, ali je to trajalo do sredine seta. Kineskinje su tada zaigrale bolje, "odlepile" su se na 16:10, a potom i na 20:12. Srpske odbojkašice se nisu predavale i uspele su da se u finišu seta, predvodjene Milenom Rašić, Tijanom Boškovič i Brankicom Mihajlović, približile na samo poen zaostatka, ali nisu uspele da potpuno preokrenu rezultat.

U četvrtom setu se vodila najveća borba. Ekipe su se smenjivale u vodjstvu, a nijedna nije imala više od tri poena prednosti. Kineskinje su do ključnih poena za pobedu stigle posle grešaka srpskih odbojkašica. Pri rezultatu 23:23 prvo je Milena Rašić napravila servis grešku, a potom je prijem bio loš, pa su Kineskinje bez problema iskoristile prvu meč loptu.

Bronzanu medalju u Riju osvojile su odbojkašice SAD, koje su u meču za treće mesto pobedile Holandiju sa 3:1.

Četvrti set

23:25 - Nisu uspele, odbojkašice Srbije izgubile su četvrti set i ostale bez zlata

22:25 - Kina se provukla u završnici

21:22 - Sjajni smo na  servisu sada i Brankica pravi mnogo problema Kineskinjama, a onda imamo i blok

18:21 - Evo i Milene Rašić

17:20 - Stefana Veljković sjajno servira i to nam je donelo čak pet poena zaredom

15:20 - Vezali smo tri poena, malo delujemo odlučnije

12:20 - Nikako da uhvatimo priključak, Terzić je počeo da menja postavu

10:15 - Uhvaćena je Tijana Bošković, Kina ima ozbiljnu prednost

8:12 - Utisak je da Kineskinje čitaju sve naše napade

7:9 - Prolazi Brankica Mihajlović

6:8 - Kina blokom stiče prednost

6:6 - Kuvanjem Tijane Malešević sprečili smo Kinu da povede, a zatim promašili kontru

21:17 - Kineskinje tempom prekidaju našu seriju

20:16 - Sjajna igra u polju i potom smeč Mihajlović, koja je bolja od trojnog bloka

16:13 - Dva odlična servisa Milene Rašić da se opet odmaknemo

12:10 - Kina preko Juan i blokom posle nekoliko kontri našeg tima smanjuje

9:5 - Posle sjajne igre u polju, kontre Tijane Malešević i bloka, a zatim i smeča Brankice Mihajlović imamo opipljiu prednost

5:4 - Blok Stevanović - Malešević za vođstvo Srbije.

1:3 - Juan vezuje dva poena

1:1 - Prvi poen osvojile su Kineskinje, ali je Brankica Mihajlović odmah uzvratila.

03:15 - Počelo je!

03:12 - Kineskinje imaju podršku nekoliko hiljada svojih navijala u "Marakanazinju".

03:09 - Intonira se himna Srbije "Bože pravde".

Izabranice selektora Zorana Terzića ući će u istoriju ukoliko trijumfuju, jer je naša reprezentacija (uključujući i SFRJ) do sada najveći uspeh ostvarila 2011. kada je bila evropski prvak.

Kineskinje su dvostruke olimpijske (1984, 2004) i svetske šampionke (1982, 1986). Aktuelne su planetarne vicešampionke.

Ove dve selekcije već su se srele u grupnoj fazi takmičenja, a Srbija je zabeležila ubedljivu pobedu 3:0.