PREUZMITE medio.rs ANDROID APLIKACIJU

VREME JE ZA ZLATO: Srpski vaterpolisti u finalu OI! Italijani su demolirani, na redu su Hrvati! (FOTO)

Objavljeno: 18.08.2016 22:59Izvor: Telegraf.rs

Fenomenalni "delfini" posle vođstva od 6:0 rešili pitanje pobednika u ranoj fazi utakmice

Kakva utakmica srpskih vaterpolista i novo finale i medalja za našu zemlju u Riju!

Srebro je u rukama, ali zlato je cilj za svetske šampione!

Posle fenomenalnih odbojkašica, i vaterpolisti su nas razgalili u istom danu, i to kako: trijumfom nad Italijanima, moćno, jako, ubedljivo – 10:8!

A bilo je i 6:0! Kakva osveta za poraz u polufinalu Igara u Londonu pre četiri godine.

U finalu, u borbi za prvo zlato vaterpolista na Olimpijskim igrama, “delfini” će igrati protiv “večitog rivala” i branioca olimpijske titule Hrvatske.

“Barakude” su ranije savladale Crnu Goru.

Demonstracija sile – to je osnovni utisak pobede Srbije protiv Italije.

O tome govori i sledeći podatak: “Azuri” su prvi gol postigli dva minuta pre kraja druge deonice. Do tada, Srbija je na svom kontu imala već ŠEST!

Rezultat 6:0 najbolje svedoči o tome kakva se borba vodila u bazenu olimpijskog “Akvatik centra”. Bila je to jurnjava mačke i miša.

Poveli smo golom Prlainovića, potom su Nikić i Pjetlović uvećali prednost, a onda je u drugoj deonici usledio potpuni slom Italijana: još tri gola (Filipović, Mitrović, Prlinović) koja su ostak meča učinili skoro negledljivim.

“Delfini” su ozbiljno prišli zadatku i u trećoj deonici u kojoj su održali visoko vođstvo, da bi u poslednjoj četvrtini, donekle i razumljivo, “digli nogu sa gasa” i dozvolili protivniku da završi meč sa pristojnim porazom.

SRBIJA – ITALIJA 10:8 (3:0, 3:2, 1:0, 3:6)