PREUZMITE medio.rs ANDROID APLIKACIJU

BRAVO: Ivana Španović osvojila bronzanu medalju na OI i postavila novi nacionalni rekord (FOTO)

Objavljeno: 18.08.2016 09:20Izvor: Telegraf.rs

Ivana osvojila prvu medalju za srpsku atletiku na OI od osamostaljenja

Bravo za Ivanu Španović! Najbolja srpska atletičarka osvojila je bronzanu medalju naOlimpijskim igrama u Riju, skokom udalj koji je iznosio 7.08 metara.

Ovo je ujedno i veliki dan za srpsku atletiku koja je upisala prvu medalju na Igrama od osamostaljenja, dok je Ivana oborila nacionalni rekord koji je prethodno iznosio 7.07 metara.

Za Ivanu je ovo takođe prva medalja na OI, a za srpski olimpijski tim ukupno treća. Davor Štefanek je u utorak doneo zlato, dok je Tijana Bogdanović u finalu turnira u tekvondou osvojila srebro.

Zlato je osvojila Amerikanka Tijana Bartoleta (7.17), dok je srebro pripalo njenoj sunarodnici Britni Ris sa skokom od 7.15 metara.

Ivana je u prvoj seriji bila najbolja sa skokom 6.95.U drugoj je prestupila, kao i u trećoj, što je omogućilo Tijani Bartoleti da pređe u vođstvo posle prvog kruga. Skočila je Amerikanka isto koliko i Ivana – 6.95, ali je njen drugi skoko od 6.94 bio bolji od Ivaninog te se našla na čelu liste.

Prelomni trenutak dogodio se u 5. seriji kada je Ris skočila 7.09, a Tijana Bartoleta neverovatnih 7.17. Risova je uspela da stigne do 7.15 i do srebra, dok je Ivana donela prvu medalju za atletiku posle šest decenija.