PREUZMITE medio.rs ANDROID APLIKACIJU

Muslinova Srbija nesrećno ostala bez sva tri boda protiv Iraca (FOTO) (VIDEO)

Objavljeno: 05.09.2016 22:56Izvor: Telegraf.rs

Srbija sa jednim osvojenim bodom započinje kvalifikacije za Svetsko prvenstvo u Rusiji, a falilo je malo sreće da rezultat bude povoljniji

Reprezentacija Srbije remizirala je sa Irskom u 1. kolu kvalifikacija za Svetsko prvenstvo u Rusiji 2018. godine. Ostaje žal što Orlovi u novi ciklus nisu ušli sa tri boda, pošto su bili bolji od Iraca i imali su više šansi, ali je falilo i malo sreće.

Ipak, igra koju su u dobrom delu puleni Slavoljuba Muslina pokazali uliva nadu da će reprezentacija Srbije ponovo da se vrati na staze stare slave i da Rusija 2018. godine nije nedostižna posle previše propuštenih velikih takmičenja.

Golove za Srbiju postigli su Kostić i Tadić, dok su strelci za Irce bili Hendrik i Marfi.

SRBIJA – IRSKA 2:2
(Kostić 62, Tadić 70. pen – Hendrik 3, Marfi 81)

Srbija: Rajković, Rukavina, Mladenović (D. Tošić 76), Gudelj, Nastasić, Ivanović, Vuković, Milivojević, Tadić, Kostić (Katai 82), Mitrović (Pavlović 59)

Irska: Rendolf, Kolman, O’Šej, Kiou, Vilan, Hendrik (Marfi 75), Vord (Kvin 70), Volters, Brejdi, Meklin, Long

Samo što je meč počeo za publiku na Marakani usledio je šok. Irci su poveli sa golom Džefa Hendrika u 3. minutu.

Pomalo smušeno reagovala je odbrana Srbije kod jednog prekida Iraca. Rajković je izboksovao loptu u pravcu auta izvan kaznenog prostora, a zatim je ona ponovo ubačena s desne strane odakle je izbačena pravo na pokukrug šesnaesterca. Hendriks je šutirao iz prve, a lopta se po klizavom terenu nezgodno odbila, a na putu ka Rajkoviću je zakačila i Ivanovića, pa je golman Srbije ostao nemoćan.

Posle toga je odmah usledila ofanziva naše reprezentacije, stvarale su se šanse pred golom Iraca, ali nije bilo većih opasnosti po Rendolfa. Istakao se Kostić jednim dobrim šutem i jedino je tada golman Iraca bio na mukama, ali je uspeo da odbrani njegov šut.

Irci su se do kraja poluvremena totalno povukli, a Mitrović je na isteku prvog poluvremena propustio najbolju šansu. Nije zahvatio loptu posle dobrog centaršuta Rukavine sa desnog boka i time je poslednja prilika otišla u nepovrat.

Već po izlasku Muslinovih pulena na travu Marakane posle pauze na poluvremenu videlo se da su odlučni da preokrenu. Napadali su svim silama ali su Irci odolevali. Sve do 62. minuta…

Bane Ivanović je započeo akciju po desnom boku, centrirao je i u kaznenom prostoru pronašao Tadića. On je pokušao da prevari O’Šeja, a lopta se posle njihovog duela odbila do Filipa Kosića, koji je iz neposredne blizine ubacio loptu u mrežu za izjednačenje.

To je dalo dodatni impuls Orlovima da nastave da napadaju. Gol je ”visio u vazduhu” i u 69. minutu je Srbija ponovo preko sjajnog Kostića dobila priliku za potpuni preokret. Posle sjajnog prijema i ulaska u kazneni prostor s leđa ga je oborio Volters i Kasai je pokazao na belu tačku. Precizan je bio Dušan Tadić i Srbiji je doneo potpuni preokret.

Imali su Orlovi ubrzo šansu da potpuno reše meč, ali je Andrija Pavlović pogodio prečku iz neposredne blizine posle jednog odbitka i smušene reakcije odbrane Irske.

Ipak, posle toga je usledio pad u igri Srbije. Povukli smo se ispred svog šesnaesterca, a Irci su sve vreme napadali. Rajković je sa nekoliko dobrih intervencija sprečio izjednačenje, ali u 82. minutu nije mogao i Irci su izjednačili, a gol su ponovo postigli iz prekida.

Marfi je bio najviši u skoku posle kornera i zakucao je loptu u mrežu srpskog golmana.

Napadali su igrači Srbije do kraja, a najbolju šansu za novo vođstvo propustio je Branislav Ivanović, koji je u 85. minutu izašao sam pred golmana Irske, ali je šutirao direktno u njega, a nakon što se odbila od Ivanovića ponovo ka mreži, jedan fudbaler Irske ju je vratio u polje sa gol linije.

Do kraja meča nije bilo ozbiljnijih prilika po gol obe ekipe i meč je završen nerešenim rezultatom 2:2. Ipak, igra koju su Muslinovi puleni pokazali na momente daju optimizam da će Srbija pod novim selektorom izgledati kao prava ekipa, što dugo već nije bio slučaj.